ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 16:49

Afyonkarahisar'a 7 adet ambulans gönderildi

Afyonkarahisara 7 adet ambulans gönderildi


Afyonkarahisar'a 2 tanesi kar paletli olmak üzere 7 adet ambulans gönderildiği belirtildi.

Afyonkarahisar Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, 112 acil ambulans filosunun yeni araçlarla daha da güçlendiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 486 araçlık filonun hizmet alım törenin gerçekleştirildiğini hatırlan Yemenici, bu ambulanslardan 7 tanesinin Afyonkarahisar’a gönderildiğini belirtti.

Yemenici, "İlimiz hizmetine verilen 3 adet 4x2 ambulans, 1 adet obez-yoğun bakım ambulansı, 2 adet kar paletli ambulans ve 1 adet de UMKE aracı olmak üzere toplam 7 araç şimdiden Afyonkarahisarımıza hayırlı olsun. Bunların 5’ini teslim aldık. 2 tane kar paletli ambulanslar da en kısa zamanda Ankara’dan ilimize gönderilecektir." dedi.

Yemenici, öte yandan İl Özel İdaresi tarafından da 112 filosuna da 2 adet ambulans alınıp tahsis edileceğini belirtti. Yemenici, Afyonkarahisar'ın kavşak noktada bulunması nedeniyle çok önemli bir görev üstlenen 112 Acil Servis Hizmetlerimiz bu sayede çok daha hızlı ve yerinde müdahale yapma imkânı bulacağını anlattı. Yemenici, "Her geçen gün yenilenen ve artan hizmet kalitesi ile Afyonkarahisar’ın sağlıkta aldığı yolu görmek hem bir idareci olarak hem de bu hizmetlerden faydalanan bir birey olarak beni oldukça memnun etmektedir. Umarım hep birlikte daha iyisi, daha güzeli için çalışmaya devam ederiz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER