ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 17:06

Afyon’da termaller için atlı koşu pisti

Afyonda termaller için atlı koşu pisti


Afyonkarahisar Belediyesi, daha çok termal otellere gelen müşterilere hitap edecek olan ‘Atlı Spor Kulübü Projesi’nde çalışmalara başladı. 20 bin metrekarelik alanda inşa edilecek olan tesiste koşu pistleri, engelli koşu pisti, sosyal tesisler ve hayvan oteli bulunacak.

    İnaz köyü bölgesinde Korel Termal ile Thermalife'ın arasında bulunan 20 bin metrekarelik arazi üzerine yapımına başlanan tesis temmuz ayında hizmete girecek.

    Tesisin bulunduğu yerde Vali İrfan Balkanlıoğlu ile birlikte incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yüklenici ve işletmeci Celil Dindoruk'tan Atlı Spor Kulübü'nün son durumu hakkında bilgi aldı. Atlı Spor Kulübü Federasyonu'ndan temin edilen projeye göre yapılan Atlı Spor Kulübü'nün bu yıl temmuz ayında hizmete gireceğini belirten Çoban, tesiste safkan, İngiliz ve Arap atlarının olacağını, Midilli atlarının işletmeci tarafından temin edileceğini bildirdi. Çoban, tesisin özellikle termal tesislere gelen müşteriler için bir cazibe merkezi olabileceğini dile getirdi.

    İşletmeci ve yüklenici Celil Dindoruk da yaptıkları tesisin bayındırlık birim fiyatları ile bir milyon 400 bin liraya mal olacağını söyledi. Dindoruk, tesisin tamamlandığında sadece ildeki termal otellere gelen misafirlerin değil at biniciliğine meraklı tüm vatandaşların de bu tesisten faydalanacağını belirtti.

    Dindoruk, tesis bünyesinde, vatandaşların kendilerine ait atlara bakabilecekleri at otelinin de bulunduğunu ve at başına aylık 300-400 lira gibi bir harcamayla bu hizmetten yararlanabileceklerini söyledi. Dindoruk, tesiste kafeterya, engelli koşu pistleri gibi her türlü detayın yer alacağını ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER