ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 19:16

Afyon’da kalifiye işçi eksikliği konuşuldu


İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun başkanlığında toplandı. Toplantıda Afyonkarahisar’da istihdamı artırmak ve bazı iş dallarındaki kalifiye işçi eksiklerini gidermek için yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

    Vali İrfan Balkanlıoğlu, genç nüfusun gelecek için çok önemli olduğun belirterek, gençlerin geçimlerini sağlayabileceği, en iyi ve en verimli bir şekilde çalışabilecekleri bir iş temin etmek için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Balkanlıoğlu, “Çalışmalarımızın iyi yöndeki sonuçları bizleri sevindiriyor. Bu anlamda müteşebbislerimizin de işlerinin daha etkin ve artan bir ivme ile devam etmesinde bilgili, becerikli ve donanımlı çalışanlar sağlamak adına İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu olarak her türlü destekte bulunacağız.’’dedi.

    İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun faaliyetleri hakkında bilgiler veren Afyonkarahisar İş Kurumu Müdürü Erdem Ünlüyalvaç da 2012 yılında yapılan kurs program denetleme sonuçları hakkında sayısal bilgiler verdi. Daha sonra kurulda bulunan müdürlükler ve kuruluşlar tarafından istihdamın armasına yönelik yapılan çalışmalar ve diğer faaliyetler konusunda bilgiler verilmesinin ardından öneri ve istekler dile getirildi.

    Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Genel Sekreteri Dr. Yılmaz Özmen de ajans olarak bölgenin kalkınması adına yapılan desteklemeleri arttırdıklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER