ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:21

Afyon’da eğitim çalıştayı düzenlendi

Afyonda eğitim çalıştayı düzenlendi


Afyonkarahisar’da eğitim ve öğretimdeki gelişmeler çalıştayla ele alındı.

    Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından ortaklaşa hazırlanan Fen, Bilim ve Teknoloji Çalıştayı İkbal Termal Otel'de gerçekleştirildi.

    Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, her devlet ve milletin mutluluğunun halkın bilgisizlikten kurtulmasına bağlı olduğunu söyledi. Bunun yolunun da öncelikle çocukların iyi bir eğitim öğretim sürecinden geçirilmesiyle sağlanacağını belirten Yalçın, “Eğitim ve öğretim yöntemlerini belirlemeden önce nasıl bir insan yetiştirmek gerektiğini belirlememiz gerekiyor. Bu ve bunun gibi konularda karşılıklı bilgi alış verişi yapılarak ortak sonuçlara ulaşmayı hedeflediğimiz için bu çalıştayı yapıyoruz.” dedi.

    AKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Nuray da verilen eğitimlerle geleceğin temellerinin atıldığını söyledi. Nuray, “Yetişen her birey aldığı eğitimle vatanına, milletine faydalı olabilir. Bu anlamda gelecek nesillerin iyi yetişmesi adına yapılan bu çalıştaya katılmaktan şahsım ve üniversitem adına mutluluk duyuyorum.’’diye konuştu.

    Vali İrfan Balkanlıoğlu da AKÜ’nün Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu işbirliğinin son derece önemli olduğunu kaydetti. Balkanlıoğlu, "İnsanlarımız genelde üniversite mezunu olup ta işe girdikten sonra gelişmelerden kopuyorlar. Fakat fen, bilim ve teknoloji yerinde durmuyor. Dolayısıyla kendimizi yenilememiz son derece önemlidir. Bu durum memleketimiz içinde çok önemlidir.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER