ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:16

Afyon'da 11 bin öğrenciye güvenlik trafik eğitimi

Afyonda 11 bin öğrenciye güvenlik trafik eğitimi


Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü, ‘Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim’ isimli proje kapsamında 11 bin ilkokul birinci sınıf öğrencisine ‘güvenlik trafik eğitimi’ verdi. Eğitimlerin, yıl sonuna kadar tüm okullarda devam etmesi planlanıyor.

Proje kapsamında en son Kadınana İlkokulu'nda birinci sınıf öğrencilerine trafik polisleri tarafından ‘güvenli trafik eğitimi’ verildi. Afyon Emniyeti Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipler amiri Komiser Yardımcısı Mehmet Akın ve iki polis memuru tarafından görsel sunum eşliğinde, uyulması gereken trafik kuralları ve alınabilecek önlemler ve trafiğin nasıl güvenli hale getirilebileceği anlatıldı.

Mehmet Akın, projenin ilköğretim birinci sınıf çocuklarının trafik konusundaki bilgi düzeylerini arttırmak olduğunu söyledi. Akın, trafik konusunda farkındalık oluşturmayı ve böylece öğrencilerin ileride trafiğe ve çevrelerine karşı daha duyarlı ve bilinçli bireyler olmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Akın, eğitimlerin kent genelinde bulunan ilkokulların tamamında verileceğini ifade eden Akın, müdürlükte görevli polis memurlarından oluşan 3’er kişilik heyetle bu eğitimlerin verildiğini dile getirdi.

Eğitimin sonunda minik öğrencilere üzerinde uyulması gereken trafik kurallarının yer aldığı kendi isimlerinden oluşan ‘Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim’ kimlik kartları dağıtıldı.

NELER ANLATILDI?

Öğrencilere verilen eğitimlerde yaya kaldırımlarının nasıl kullanılacağı, trafik ışıkları, karşıdan karşıya geçişler, seyahat sırasında uyulması gereken kurallar, emniyet kemerinin önemi, okul servislerinde dikkat edilmesi gereken kurallarla ilgili görsel sunum yapılarak çocuklara bilgiler verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER