ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 12:04

Afyon, 8 aydır beklediği MR cihazına kavuşuyor

Afyon, 8 aydır beklediği MR cihazına kavuşuyor


Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Devlet Hastanesi'nde kurulacak olan MR cihazı ihalesinin sözleşmesi firmayla imzalandı. 8 ay önce yapılan ihaleye itiraz edilmesiyle nedeniyle cihazın kurulması gecikmişti.

        Genel Sekreter Dr. Ayhan Erenoğlu, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi İdaresi tarafından en son Ekim 2012’de yapılan ve Kamu İhale Kurumu’na (KİK) yapılan itiraz nedeniyle yasal süreci beklenen MR ihalesinin sözleşmesinin bugün itibariyle yapıldığını bildirdi.

        MR cihazı için atılan imzaların Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını dileyen Erenoğlu, uzun süredir kamuoyunu meşgul eden MR cihazının ihale sürecini hassasiyetle beklediklerini söyledi.

        Erenoğlu, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne kurulacak olan MR cihazının henüz 4-5 kurumda bulunan üst düzey teknolojide bir cihaz olduğunu belirterek, cihazın bölgeye de hizmet vereceğini kaydetti. Erenoğlu, “Nükleer Tıp Ünitesi'nin hastanemize kazandırılmasından sonra MR cihazının da kurulumu ile halkımızın sağlıkla ilgili sıkıntılarının tamamını hastanemizde çözebileceğiz. Sağlıkta onları üzmeyeceğiz. Kurumlarımızdan güler yüzle, inşallah şifa ile uğurlayacağız.” dedi.

        Ayhan Erenoğlu, MR’nin kurulumu için gereken yasal sürenin beklenilmeyeceğini ilgili firmanın konunun hassasiyeti nedeniyle en kısa sürede MR hizmetlerini faaliyete geçireceklerini belirtti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER