ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 23:17

AFSADER, sağlık camiasını iftarda buluşturdu

AFSADER, sağlık camiasını iftarda buluşturdu


Afyon Sağlıkçılar Derneği (AFSADER), üyelerini ve sağlık camiasını Korel Termal Otelde düzenlediği iftar yemeğinde buluşturdu.

Dernek Başkanı Dr. Ü. Yusuf Aydın, üyeler arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin en üst düzeye çıkarılması yönünde çalışmalar yapıp, amaçlarına uygun faaliyetlerin birlikte yapılması ve sürdürülmesinin amaçlandığını söyledi. Aydın, AFSADER kapılarının doktor, ebe, hemşire, veteriner, eczacı, diş hekimi ve psikolog olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına açık olduğunu kaydedip şunları ifade etti: "Sürdürülebilir faaliyetler, yurt içi ve yurt dışında projeler geliştirmek, toplum sağlığı sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuna, yetkili kurumlara duyurmak amacıyla, üyeler arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmayı istiyoruz. Meydana gelebilecek afet ve benzeri durumlarda görev yapabilecek yardım ekipleri oluşturmak, çevre ve insan sağlığı, ekosistem ile ilgili olarak halka ve üyelerine yönelik eğitim çalışmaları yapmak, kamuoyuna yönelik olarak eğitici çalışmalarda bulunmak amaçlarımız arasında."

Yusuf Aydın, AFSADER’in üyeleri arasında yardımlaşma ve dayanışmayı, işbirliği ve bilgi akışını sağlamak ve geliştirmenin yanında, sosyal ve mesleki sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yaptığını da belirtti. Aydın, faaliyet alanları ile ilgili her türlü toplantı, gezi, temsil, seminer, kongre ve diğer etkinlikler düzenlediklerini, yurt içi ve yurt dışında sağlık organizasyonları ve sağlık taramaları gerçekleştirdiklerini anlattı.

Aydın, Sudan ve Somali’ye giden doktorların beraberinde 7 ton ilaç malzemesi götürdüğünü ayrıca orada ücretsiz sağlık hizmeti vererek, katarakt ameliyatları yaptığını dile getirdi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER