ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:15

Afrikalı öğrenciler 2 yılda 3 dil öğrendi

Afrikalı öğrenciler 2 yılda 3 dil öğrendi


Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri'nde eğitim gören Somalili ve Kongolu öğrenciler, öğretmenlerinin elini öperek karnelerini aldı. 2 yıl içerisinde Türkçenin yanı sıra İngilizce ve Almanca da öğrenen Afrikalı öğrencilere teşekkür ve takdir belgeleri verildi. Öğrencilerin karne hediyeleri ise tatilde ülkelerine gidiş için uçak bileti oldu.

Kimse Yok Mu Derneği aracılığıyla Türkiye'ye lise eğitimi için getirilen Somalili öğrenciler 2’nci yıllarını tamamladı. Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesindeki Kılıçaslan Liseleri'nde öğrenim gören Somalili ve Kongolu öğrenciler hem karne sevincini hem de 11’inci sınıfa geçmenin heyecanını yaşadı. Eyup Ali Hassan, “Bize eğitim imkanı veren Türkiye'ye, Kimse Yok Mu Derneği’ne ve Kılıçaslan Liseleri’ne çok teşekkür ediyoruz. Hocalarımız bizleri dünya insanı olarak yetiştiriyorlar. Üniversite eğitimini de Türkiye’de tamamlayarak Somali’ye döneceğiz ve hem ülkemiz hem de Türkiye için çalışacağız.” dedi.

Okul Müdürü Salih Öngül ise “Okulumuzda iki yıldır eğitim gören Afrikalı öğrencilerimiz Türkçenin yanında iyi derecede İngilizce ve Almanca öğrendiler. Diğer derslerde de oldukça başarılılar. Gelecekte onları çok iyi yerlerde bir Türkiye sevdalısı olarak göreceğiz. Ülkelerinin de gözbebeği olacaklar. Başarılarından dolayı hepsini kutluyorum. Karne hediyesi olarak, yaklaşık on aydır memleketlerine gitmeyen öğrencilere Kimse Yok Mu Derneği Kayseri Şubesi tarafından uçak biletleri hediye edildi.” şeklinde konuştu. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER