ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Nisan 2013 Salı 18:25

Afgan mülteci, Kızılırmak'ta kayboldu


 Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesindeki Kızılırmak Nehri'ne giren Afgan mültecilerden biri suda kayboldu. İki çocuk babası Afgan mülteciyi arama çalışması başlatıldı.

Aileleriyle pikniğe gelen Muhammed Rıza Samedi (27) ve Mustafa Sultani (18), yüzmek için Kızılırmak Nehri’ne girdi. Uzun süre nehirde kalan mülteciler, akıntıya kapılarak çırpınmaya başladı. Mustafa Sultani, kendi çabasıyla ırmak kenarına çıkarken, Muhammed Rıza Samedi ise gözden kayboldu. Mültecilerin boğulduğunu gören vatandaşlar Sultani için ambulans çağırdı. Olay yerine gelen ambulans Sultani’yi Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne götürdü. Olay üzerine polis, sağlık ve sivil savunma ekipleri ırmak kenarına geldi. Samedi için arama çalışmaları başlatıldı. Samedi’nin annesi, eşi ve yakınları ağıtlar yakmaya başladı.

Kızılırmak Nehri’nin her sene can aldığını açıklayan Bahşılı Kaymakamı Elifnur Bozkurt Tandoğan ise vatandaşları ırmağa girmemeleri konusunda uyardıklarını belirterek, "Güvenlik görevlilerine rağmen uyarıya kimse uymuyor. Samedi’nin bulunması için çalışmalar başlatıldı. Irmak suyu, Kapulukaya Barajı’ndan kesildi. Ankara’dan dalgıçların gelmesini bekliyoruz." dedi.

Park alanındaki güvenlik görevlileri, mültecileri uyardıklarını, fakat uyarılara rağmen mültecilerin ırmağa girmeye devam ettiklerini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER