ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 16:05

Afet Yönetim Merkezi 300 iş gününde bitirilecek


Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun İl Özel İdaresi tarafından yaptırılacak olan Afet Yönetim Merkezi’nin acil durumlarda etkin olarak görev yapacağını bildirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Aksoy, “Afetlerde yaşanılan mağduriyetlerin azaltılabilmesi için, afetle beraber ortaya çıkan kriz yönetiminin daha koordineli olarak ve en üst verimlilikte yürütülmesi hayati derecede önem arz etmektedir. Bu nedenle, Samsun İl Özel İdaresi tarafından afet ve acil durumlarda etkin bir müdahale, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonunun sağlanması amacı ile Afet Yönetim Merkezi yaptırılacaktır.” dedi.
2 milyon 535 bin liraya mal olacak olan merkezin 300 iş gününde tamamlanacağını belirten Vali Hüseyin Aksoy, “1800 metrekare kapalı alanda bodrum+zemin katta yapılacak tadilat ile merkez oluşturulacaktır. Afet Kriz yönetim salonu, sistem odası, idari odalar, basın çalışma odası, toplantı odası gibi mahallerden oluşacak olan merkezde; kurulacak coğrafi bilgi sistemi ile Samsun Afet Yönetim Merkezi acil durumlarda etkin olarak görev alacaktır.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER