ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2014 Çarşamba 15:19

AFAD'ın yardımları Irak'a ulaştı

AFADın yardımları Iraka ulaştı

AFAD'dan yapılan açıklamada, Irak'ın Musul kentindeki insani kriz nedeniyle bölgeye 12 Haziran itibarıyla insani yardım götürülmeye başlandığı belirtildi.


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Irak'ta yaşanan çalışmalara ilişkin, 15 bin kişilik gıda kolisi, 10 bin battaniye, bin 920 yatak ve 2 bin mutfak setinin bölgeye ulaştırıldığını bildirdi.


Toplam 15 bin kişilik gıda kolisi, 10 bin battaniye, bin 920 yatak ve 2 bin mutfak setinin 12 Haziran'da AFAD koordinasyonuyla bölgeye ulaştırıldığı vurgulanan açıklamada, 12 bin 500 kişilik çadırla 217 bin 982 kutu ilacın ise 13 Haziran'da Dohuk'taki toplanma merkezine ulaşıp, Muavin Konsolos Mustafa Mesten'e teslim edildiği kaydedildi.
İçerisinde yağ, un, şeker, pirinç, makarna, konserve, peynir, zeytin ve tahin-helva bulunan 20 bin kişilik gıda kolisinin daha Telafer ve Sincar'daki ihtiyaçları karşılamak için bölgeye dün ulaştırıldığı aktarılan açıklamada, gelişmeler doğrultusunda AFAD'ın yürüttüğü insani yardım faaliyetlerinin süreceği ifade edildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER