ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 16:12

AFAD'dan kurtarma tatbikatı


Karabük'te Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından yapılan tatbikatta, uçurumdan göle düşen otomobildeki yaralılar kurtarıldı.
    
Karabük Üniversitesi Kampüsü'nde yapılan tatbikatta, senaryo gereği uçurumdan göle düşen otomobilin içindeki yararlılar, İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ve AFAD ekipleri tarafından çıkartıldı.
    
Vatandaşlar, tatbikat sırasındaki kurtarma çalışmalarının yanı sıra, arama kurtarma köpeğinin gösterisini de ilgiyle izledi.
    
Tatbikatın ardından gazetecilere açıklama yapan Üşümezsoy, Türkiye'de kurtarma çalışmalarının eskiye oranla çok daha iyi durumda olduğunu söyledi.
    
Senaryo gereği, 10 derece sıcaklığı bulunan suya düşen aracın içindeki yaralıyı çıkarttıklarını anlatan Üşümezsoy, ''Zor bir kurtarma oldu. Bu tatbikat bize şunu söylüyor, bir araba ya da herhangi bir şeyin düştüğünü gördüğümüz de tedbirli bir şekilde suya atladığımızda yapacağımız çok şey var. Düne oranla arama kurtarma ülkemizde çok gelişti. Bu durum ülkemizin ilerlemesine bir işarettir'' diye konuştu.
    
Karabük AFAD Müdürü Gazanfer Erbay da her an kurtarma çalışmalarına hazır olduklarını ifade ederek, sürekli tatbikatla hata yapma riskini ortadan kaldırdıklarını kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER