ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 15:48

Adnan Yılmaz'ın mezuniyet sevinci


 Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, 18. dönem mezunlarını törenle uğurladı. Mezun olanlar arasında, Karadeniz müziğinin sevilen sanatçısı ve aynı zamanda Karadeniz Müzik Yapım'ın sahibi Adnan Yılmaz’ın eşi Hamide Yılmaz da vardı.

Karadeniz müziğinin sevilen sanatçısı Adnan Yılmaz, 23 yıllık eşi Hamide Yılmaz’ın (42) Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezun olmasının mutluluğunu yaşadığını söyledi. Sanatçı Yılmaz, “Karadeniz’deki bütün sanatçıların yüzde 90’ı benimle çalıştı. İbrahim Can, İsmail Türüt, Sait Uçar, Bizim Gönül, Hülya Polat, Hüseyin Bıçak gibi birçok sanatçının hepsinde eşimin imzası vardır. Son çıkaracak olduğum kasette de eşimin imzası vardır. Kendisi Malatyalı fakat müziği çok iyi bilen, ticareti ve bu işleri çok iyi bilen bir beyine sahip. Tüm çalışmalarımın arkasında eşim Hamide Hanım olmuştur.” dedi. Beş çocuğundan 4’ünün üniversiteli olduğunu söyleyen sanatçı Yılmaz, kendisinin de bir günlüğüne üniversiteye gittiğini ve ikinci günü dayanamayarak bıraktığını söyledi.

Mezuniyet cübbesi ve kepini giyen Hamide Yılmaz ise mezun olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Bayan Yılmaz, “Mesele birinci olmak ya da diploma almak değil, önemli olan eğitim döneminde bu kadar insanları tanımış olmak, benim için en güzeli buydu.” dedi. Hamide Yılmaz, üniversitenin uzaktan da okunabileceğini belirterek, “Okumanın yaşı olmaz, yeter ki isteyin” ifadesini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER