ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 12:23

Adliyede basın açıklaması yasak

Adliyede basın açıklaması yasak

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın önünde basın açıklaması yapılması yasaklandı.


Yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren İstanbul Adalet Sarayı’nın C kapısının önünde sürekli eylem ve basın açıklamaları yapılıyordu.

Sık sık çeşitli gruplar tarafından basın açıklamalarının yapıldığı C kapısının önü, bugün alınan kararla eylemcilere kapatıldı.

Adliyenin güvenliğinden sorumlu emniyet görevlililerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “Adliyenin kapılarının önünde basın açıklaması yapılmasına izin vermeyin” şeklinde talimat verdiği öğrenildi. Bu talimatın ardından basın açıklamalarının yapıldığı merdivenlerin önüne çevik kuvvet ekibi yerleştirildi.

Gaz tüplü ve maskeli polislerin bu bölgede eylem yapmak isteyen gruplara izin vermeyeceği belirtildi. Eylem veya açıklama yapmak isteyen grupların, adliyenin karşısındaki meydana yönlendirileceği belirtildi. Emniyet görevlilerinden alınan bilgiye göre, adliyenin hizmete girdiği günden bu yana başsavcılık tarafından yasaklanan bölgede yaklaşık 250 basın açıklaması oldu. Yapılan basın açıklamalarında bu güne dek her hangi bir sorun yaşanmadığı kaydedildi.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER