ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:59

Adliye önünde öldürülen 5 kişi karanfillerle anıldı


 Gaziantep Adalet Sarayı önünde mafya hesaplaşmasının kurbanı olan 5 kişi, adliye önünde karanfillerle anıldı.

Geçtiğimiz hafta girdikleri duruşmadan çıkışta Adem Çetin isimli şahsın kurşunlarına hedef olan ve hayatını kaybeden Dedekurt ailesinden 5 kişi, adliye önünde karanfillerle anıldı. Hayatını kaybeden kişilerin yakınları ve arkadaşları olayın yaşandığı yere gelerek, gözyaşları içerisinde olayın aydınlatılmasını istedi. Gaziantep Barolar Birliği Başkanı Ali Elibol, "Olayla ilgili hiçbir husumeti olmayan 5 vatandaş katledilmiştir. Bu aynı olayın ortasında bizim de 2 tane meslektaşımız kalmıştır. Onların ölmemesi, onların yaralanmaması büyük bir şans eseridir.” dedi.

Ölen yeğeninin fotoğrafını taşıyan dayı Abdulkadir İyibardakçı, başka ailelerin aynı acıyı yaşamaması için olayı gerçekleştiren şahsın idam edilmesini istedi. İyibardakçı, "Bu caniyi içeride beslemek olur mu? Başkaları da böyle olmasın, başka aileler de yanmasın. Başka ocaklar sönmesin. Benim gözümün önünde oldu her şey. İdam olsun, asılsın. Ülkemizde idam kanunu yoktur. Bu gibi caniler asılmalı. Alıp alıp beslemek olmaz. Hayır asla, olmamalı. Ocaklar söndü. Bir aile yok oldu." diye konuştu.

Teyze Gülseren İyibandakçı ise gözyaşları içerisinde kendilerine bu acıyı yaşatan kişinin de ölmesini isteyerek şunları dile getirdi: "Ablamı öldürdü, kendisi de ölsün. Bize verseler de kendisini tiftik tiftik etsem. Beslemesin adalet onu."

5 kişinin öldürüldüğü yere yakınları ve arkadaşları tarafından karanfiller bırakıldı.

14 Mart tarihinde Adliye otoparkı önünde yaşanan silahlı saldırıda Atilla Dedekurt, Hatice Şenel Dedekurt, Esra Dedekurt, Mehmet Kenan Dedekurt ve Zeki Erdem Özümsöğütlü hayatını yitirmişti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER