ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 15:01

Adliye çalışanlarından zincirli eylem

Adliye çalışanlarından zincirli eylem


Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı çalışanları, adliye önünde kendilerini ayaklarından zincirleyerek eylem yaptı. Eylemciler, çalışma şartlarının iyileştirilmesini istedi.

Öğle tatilinde adliye önünde toplanan bir grup adliye personeli, çalışma şartlarının iyileştirilmesi için eylem yaptı. Yanlarına getirdikleri zincirlerle ayaklarını zincirleyen eylemciler, daha sonra basın açıklaması yaptı.

Eylemciler adına yapılan basın açıklamasını okuyan Büro Çalışanları Hak Sendikası (Büro Hak Sen) Genel Sekreteri Cevdet Telefoncu, "Adaletin sadece hakim ve savcılardan ibaret görülmesi, çalışanlara yapılan en büyük adaletsizliktir. Her gün binlerce dava dosyası ile boğuşan adliye çalışanları, diğer taraftan da yaşadığı sorunların altında ezilmektedir. Yargı çalışanları dışlanmaktadır. Yargının mutfağında yapılan bu haksızlığı protesto ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu arada, açıklamaya fazla katılım olmadığı için kenarda duran bazı dövizleri iki çocuğun alarak grubun arkasında sallaması ilginç görüntü oluşturdu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER