ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2014 Pazartesi 17:34

Adli yıl açılışında oturma eylemi!

Adli yıl açılışında oturma eylemi!

Yargıtay Adli Yıl Açılış törenin yapıldığı otelin önüne gelen Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi bir grup, yargı çalışanlarının sorunlarına dikkat çekerek basın açıklaması yaptı.


 YARGITAY Adli Yıl Açılış törenin yapıldığı otelin önüne gelen Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi bir grup, yargı çalışanlarının sorunlarına dikkat çekerek basın açıklaması yaptı.

Adli Yıl Açılış törenine başlamasının ardından, otel önünde toplanan BES üyeleri, "Yargı emekçisiyiz, söz ve karar hakkı istiyoruz" yazılı pankartlar açarak sloganlar attı. Emniyet güçleri, grup ile otel arasında etten duvar ördü. Son yıllarda çok sayıda mahkeme ve cumhuriyet savcılıklarında dava sayısının hızla arttığını belirten BES Genel Başkanı Fikret Aslan; "Personel eksikliği nedeniyle tutulan nöbet karşılığında izin kullanma, hasta olma, rapor kullanma hakkı olmayan yargı emekçileri çok zor koşullarda hizmet vermeye çalışmaktadırlar. Son yıllarda adliyelerde yaşanan psikolojik taciz vakaları da her geçen gün artmaktadır" diyerek, suçun yargıya intikalinden yargı kararının infazına kadar geçen sürecin yargı emekçilerinin omuzlarının üzerinde olduğunu söyledi.

Açıklamanın ardından oturma eylemi yapan BES üyeleri, daha sonra eylemlerini sonlandırarak olaysız bir şekilde dağıldı.

 

 
 

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER