ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 19:26

Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumu


Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumu' düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan sempozyuma Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Sezgin, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda bilim insanı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Konsorsiyum Dönem Başkanlığını yürüten Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Asaf Varol, sempozyuma büyük bir ilgi olduğunu, Amerika, Fransa, Hindistan, Hollanda, Çin, diğer bazı Avrupa ülkelerinden ve Türkiye'nin farklı illerinden birçok bilim insanının sempozyuma katıldığını belirtti. 145’i aşkın bildirinin sempozyum sekreteryasına ulaştığını ve tüm bildirilerin hakemler tarafından değerlendirildiğini belirten Prof. Varol, 87 bildirinin sempozyum CD’sinde yer alacağını söyledi.

Amerika Sam Houston State Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Peter Alan Cooper ise Fırat Üniversitesi ile böylesine önemli bir konuda işbirliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da son zamanlarda bilişimdeki gelişmelere bağlı olarak suçların bilimsel ve adli açıdan takibini gerektiren bir konuda böylesine önemli bir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan dolayı memnun olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından, sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere, Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ tarafından teşekkür plaketi verildi. 20-21 Mayıs 2013 tarihleri arasında yapılacak olan sempozyum Fırat Üniversitesi, Sam Houston State ve Gazi üniversiteleri ile Polis Akademisi'nin aralarında oluşturdukları bir konsorsiyum aracılığı ile yürütülecek.

Sempozyum, gelecek yıl ise Amerika Birleşik Devletleri Texsas Eyaleti'nde yer alan Sam Houston State Üniversitesi tarafından organize edilecek. 2015 yılında Gazi Üniversitesi ve 2016 yılında ise Polis Akademisi, sempozyuma ev sahipliği yapacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER