ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 16:31

Adıyaman yeni bir mesire alanına kavuşuyor


Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve Vali Yardımcısı Murat Süzen, İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilecek Mahmut El Ensari mesire alanında incelemelerde bulundu.

Vali Mahmut Demirtaş, 900 bin TL’lik Mahmut El Ensari Mesire alanı projesinin İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildiğini belirtti. Demirtaş, 2000 dönümlük alanda SODES kapsamında, park alanı, çocuk oyun alanları, piknik masaları, kamelya, WC’ler, kurban kesim yerleri ve bulaşık yıkama yerlerinden oluşan modern bir mesire alanı yapmayı planladıklarını açıkladı. Demirtaş, projenin tamamlanması ile şehrin kavurucu sıcağından ve gürültüsünden kaçan vatandaşların hafta sonu aileleri ile gün boyu zaman geçirebilecekleri alternatif bir alan hazırlamış olacaklarını kaydetti.

Mahmut El Ensari mesire alanı projesinin uygulanması aşamasında öncelik sırasına göre buraya gelen vatandaşların günlük ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla ilk etapta 10 çeşme yapacaklarını belirten, Vali Mahmut Demirtaş, “Burada değişik noktalara WC’ler koyacağız. Daha sonra 200 adet piknik masası ve bulaşık yıkama yerleri yapacağız. Buraya gelen insanlarımızın rahatı için her şeyi yapacağız. Adıyaman ilimiz, tarihi ve doğal güzellikleri ile potansiyeli yüksek bir şehirdir. Burası doğa harikası bir yer. Burada yapacağımız çalışmalarla bu alanı daha da güzelleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Vali Mahmut Demirtaş, Mahmut El Ensari mesire alanı projesinin bir an önce hayata geçirilmesi amacıyla İl Özel İdare yetkililerine talimat vererek, çalışmaların hemen başlatılmasını istedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER