ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:55

Adıyaman-Şanlıurfa duble yol ihalesi yapıldı


Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman-Akpınar yol ayrımı-Atatürk Barajı Bozova-Şanlıurfa yolu olarak bilinen Atatürk Baraj Köprüsü'ne kadar olan kesimde duble yol ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Vali Demirtaş, yaptığı açıklamada, "Yatırım programında, Gölbaşı Adıyaman ayrımı 9. Bölge Hudut Yolu olarak da bilinen yol uzunluğu 32,6 km olup, duble yol projesi ihalesinin Karayolları Genel Müdürlüğü'nce 27.02.2013 tarihinde gerçekleşti. Toplam maliyeti 95.512.000 TL, 2013 yılı ödeneği ise 1.000.000 TL oldu. Adıyaman-Şanlıurfa duble yol projesi ile ilgili ihale süreci devam etmektedir. KİK'te herhangi bir sorun çıkmaması halinde bu yıl içerisinde işe başlanacaktır." dedi.

Projenin 2016 yılında tamamlanması şeklinde hedeflendiğini ve bir an evvel işe başlanılması için Valilik olarak özel gayret sarf edileceğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, bu yolun duble yol olarak hizmete girmesiyle Şanlıurfa-Adıyaman arasında ticari ve ham madde temini başta olmak üzere Adıyaman'ın kalkınma ve gelişimine pozitif yönde katkılar sağlayacağını vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER