ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 17:39

Adıyaman 'kadın dostu kent' olacak


Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsilciliği'nin, kadın güvenliği ve kadınların erkeklerle eşit koşullardan yararlanmalarını sağlamak için hayata geçirdiği 'Kadın Dostu Kentler Projesi' kapsamında Adıyaman da 'kadın dostu kent' olacak.

        Kentin sunduğu ekonomik, sosyal ve siyasi fırsatlardan kentte yaşayan herkesin eşit bir biçimde yararlanabilmesi ve kadınların karar alma süreçlerine eşit ve daha aktif rol alması amacıyla Kadın Dostu Kentler projesi hayata geçirildi.

        UNFPA Türkiye Temsilcisi Dr. Zahidul Huque, beraberinde Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü ile Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Hugue ve beraberindekiler, Vali Demirtaş'a Mevsimlik Tarım İşçilerinin İhtiyaçlarının Belirlenmesi Projesi ile Adıyaman’ın da içinde bulunduğu Kadın Dostu Kentler Projesi hakkında bilgi verdi.

        Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, Kadın Dostu Kentler Projesi'nin önem taşıyan bir proje olduğunu belirtti. Demirtaş, "Bu proje ile hayatın her alanında bulunan kadınlarımız karar alma süreçlerinde daha aktif rol alacaktır." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER