ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 23:06

Adıyaman Belediyespor fark attı


Adıyaman Belediyespor İşitme Engelliler Basketbol Takımı ligin güçlü ekiplerinden Kahramanmaraş İşitme Engelliler Basketbol Takımını kendi saha ve seyircisi önünde 117-34 gibi farklı bir skorla mağlup ederek rakiplerine gözdağı verdi.

Geçen sezon grubunda ilk ikiye girerek Türkiye Şampiyonası'na katılan ve Türkiye 4. olan İşitme Engelliler Basketbol Takımı; bu yıl belediyespor bünyesinde güçlü bir kadro oluşturarak Türkiye şampiyonluğunu hedefliyor.
İşitme Engelliler Basketbol Takımı Antrenörü Aykut Dündar; “Geçen sezon Belediye Başkanımız M. Necip Büyükaslan’ın destekleri ile Türkiye 4. olduk. Bu sezon Adıyaman Belediyespor bünyesinde güçlü bir kadro oluşturarak Türkiye şampiyonluğunu hedefliyoruz. Bu sezon kadromuza diğer takımlardan milli olmuş 5 oyuncu kattık. Bu oyuncular çok değerli ve kaliteli oyuncular. İnşallah bu sezon Türkiye şampiyonu olarak ilimizi ve ülkemizi uluslar arası düzeyde temsil etmek istiyoruz.”

İlde faaliyet gösteren tüm sporcuları desteklemeye ve en iyi şartlarda spor yapmalarını ilke edindiklerini ifade eden Başkan M. Necip Büyükaslan da şunları söyledi: “İşitme engelli kardeşlerimiz bizim için daha da önceliklidir. İşitme engellilerin başarısı için her türkü imkânı kendilerine sağlayacağımızı söylemiştik. Tüm spor branşlarını olduğu gibi işitme engelliler basket takımını da destekleyeceğiz. Tüm branşlarda ulusal ve uluslar arası başarı sağlayan kulüp ve sporcuları meclis kararı ile ödüllendiriyoruz. Bu kardeşlerimizin de destekçisi olacağız ve başarı getirdiklerinde de işitme engelli sporcularımızı da ödüllendireceğiz. Ben koymuş oldukları bu hedefte başarılar dilerken, hedeflerine ulaşacaklarına canı gönülden inanıyorum.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER