ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 13:38

Adilcevaz'dan Turgutlu'ya kardeşlik köprüsü


Bitlis'in Adilcevaz Öğretmenler Derneği (ACÖDER), okul idarecileri kardeşlik ve dostluk köprülerini pekiştirmek amacıyla Manisa ve ilçelerine 3 günlük gezi düzenledi.

        ACÖDER Başkanı Ersoy Söğüt, bölgedeki güzellikleri yerinde görmek amacıyla ilçede görev yapan okul müdürleriyle birlikte Manisa ve ilçelerine 3 günlük gezi düzenlediklerini belirtti. Geziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Altun ve Şube Müdürü İsmail Dilber olmak üzere lise müdürleri, merkez ve köy okul müdürlerinden oluşan 17 kişilik idareci heyeti katıldı.

        Turgutlu Özel Gündüzalp Koleji'nde ilk gün ağırlanan eğitimciler, geziye Yunus Emre’nin kabrinin bulunduğu Manisa’nın Kula ilçesinden başladı. Sardus Tapınağı gezildikten sonra tarihi Kula evleri ve Kula'da faaliyet gösteren Özel Ufuk Koleji'ni de ziyaret eden eğitimcilere yakından ilgi gösterildi. Özel Rabia Hatun Koleji'nde eğitimcilere, 20 kişilik Türk halk müziği korosu konser verdi. Bitlis türküleri eşliğinde çiğ köfte ikramı yapılan gecede Adilcevaz bastonları ve ceviz reçeli hediyeleri sunuldu.

        Söz alan konuşmacılar Doğu ve Batı arasında oluşturulmaya çalışılan nifak ateşinin karşılıklı ziyaretler, gelip gitmelerle söndürülebileceğini belirterek, bunun için en uygun argümanın dini ve milli değerlerin tekrar harekete geçirilmesi olduğunu dile getirdi.

        Manisa'da faaliyet gösteren Şehzade Mehmet Koleji'ni de ziyaret eden eğitimciler, ardından Manisa’nın tarihi camilerini ziyaret etti. Manisa'dan İzmir’e geçen misafirler, Karşıyaka ilçesinden Konak ilçesine feribotla geçti. Eğitimciler, Saat Kulesi önünde toplu fotoğraf çektirdikten sonra İzmir Özel Yamanlar Koleji'nde ağırlandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER