ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:51

“Adil bir seçim istiyoruz”

“Adil bir seçim istiyoruz”


ORDU (CİHAN)- Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkan Adayı Durmuş Zor, 4 Mayıs tarihinde yapılacak Oda seçimleri ile alakalı ekibi ile birlikte hazırladıkları 25 maddelik seçim beyannamesinde 23 maddenin tamamen kendilerine ait olduğunu söyleyerek, sadece eğitim ve organize sanayi içerikli iki maddelerin ortak olduğuna vurgu yaptı.

Zor, Oda seçimleri beyannamesinde yer alan kredi desteği maddesini ele alarak, "Biz dedik ki üyelerimize kredi desteği vereceğiz. Oda tarihinde ilk kez kredi desteği. Biz Sayın İsmail Hakkı Kara’nın ve Sayın Hasan Şimşek’in dönemlerinde Ticaret Odası üyelerinin 8, 9, 10 tane banka ile anlaşma yapabilme sureti ile kredi aldığını biliriz. Ama kredi desteği almamışlardır. Bu Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın tarihinde ilk kez olacaktır. Okuma yazması olan bunu çok iyi anlar. Biz bankalarla görüşüyoruz. Bankalarla yaptığımız görüşmenin sonucunda; ben buraya belgeyi getirdim. Geçmişte yapılmış olan çalışmalarda vardır. Ama birinin anayasadaki maddeleri bilmemesi demek o yoktur anlamına gelmez. Ama şunu anlıyorum. İnsanlar cahildirler. Okurlar araştırırlar cehaletleri giderilir. Ama inat, özellikle kuru inat onu gidermek biraz zordur. Bazılarında kuru inat var. Görmezden gelme, yok sayma. Belki seçim taktikleri olabilir. Onları bilmiyorum. Yani yok farz etme ve görmeme ile sonuç alabiliriz diye düşünebilirler. Biz kredi desteği vereceğiz, bizim üyelerimiz bundan eminler. Kredi desteğini verdiğimiz zaman da karşı taraftaki arkadaşlar nasıl verilmiş olduğunu da inşallah bizden öğrenmiş olacaklar.” Dedi.
Üye grupları ile yılda bir kez değil her ay toplantı yapacaklarını dile getiren Başkan Adayı Durmuş Zor, “Biz 12 grupta her ay toplantı yapacağız diyoruz. Biz kardeş iş yeri projemiz var diyoruz. Kardeş iş yeri projesiyle akaryakıt istasyonları yüzde 5 ile yüzde 8 arasında üyelerimize indirim yapacaklar. Şimşek’in kardeşi de bizi destekleyenler arasında olacak

Proje sayesinde KOSGEB’ten, AB’den, DOKA’dan kredi alırsınız dediler. Vatandaştan para alıp fotokopi ve hiçbir proje özelliği taşımayan evraklar gönderildi. Üyeler bu şekilde kandırıldı. Biz diyoruz ki; kendimiz bu konuda rehberlik yapacağız öncülük yapacağız ve bizim üyelerimiz kandırılmayacak. Bu bizim farkımız biz mevcut salonun ücretsiz olacağını söylüyoruz. Üyelerin parsıyla yapılan bir salonu üyelere ücretsiz olarak vereceğiz ayrıca da bu herkese eşit ve adaletli bir şekilde kullanımını sağlayacağız. Biz ticaret odası üyelerinin rakibi değil ortak temsil yeridir, diyoruz. İnsanlar ticaret odasının sitesine baksınlar kendi iş yerleriyle ilgili reklam görebiliyorlar mı? Göremeyecekler ama orayı temsil eden arkadaşımızın işyerinin broşürleri dünyanın öbür ucuna kadar gitti, dağıtıldı. Şimdi bunun adil temsille neresi benzeşiyor." Dedi.

ÖNCE 4 YILIN HESABINI SORSUNLAR

Üyelere kredi desteği veremezsiniz diyenlerin önce mevcut Başkan’a 4 yılda yaklaşık 2,5 trilyonluk bütçenin hesabını sormaları gerektiğini belirten Durmuş Zor, “Biz ekip çalışmasına yatkınız diyoruz. Israrla ekibimizi ortaya koyuyoruz. Bu günlerde yaklaşık 40 arkadaşımızla fotoğraf ortaya koyduk. Belki 10 gün 15 gün içerisinde seçimden en az 10 gün önce bu sayı 80-100 kişi olacaktır. Bizde kişilerin tahsilleri önemli değildir. Ticari kapasiteleri önemlidir. Bu insanlar Ünye ticaret ve sanayi odasını yönetmeye talip insanlardır. Önümüzdeki günlerde 80–100 kişilik bir fotoğraf konulacaktır. Biz yan yana fotoğraf çektirmekten de kaçınmayız. Eğer biz kader birliği yapmış isek üyelerimizin yanına beraberce gideriz, onlardan oylarını isteriz. Gönüllerindeki yerin ayrılmasını arzu ederiz, sandıktan çıkmayı arzu ederiz. Onun için bizimle ilgili seviyeyi aşağıya çekecek bir davranışta lütfen kimse bulunmasın, bu seçimi en üst seviyede ticaret ve sanayi odası üyelerine yakışır kalitede yapılması için sonuna kadar gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER