ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 21:18

"Adi bir olayın kaşındığını düşünüyoruz"

"Adi bir olayın kaşındığını düşünüyoruz"


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu İl Başkanı Mustafa Ramazan, geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylarının ardından kentte yaşanan gerginliğin belirli mihraklar tarafından kaşındığını söyledi.

Mustafa Ramazan, partisinin il binasında yaptığı basın açıklamasında, olayın adi bir vaka olduğunu kaydetti. Ramazan, şunları kaydetti: "Bir kaç gündür Bolu'da kamuoyunu meşgul eden ve basında yer bulan menfur olaylarla MHP ve ülkücü camianın uzaktan ve yakından hiçbir ilgi ve alakası yoktur. Olaylarda yer alan, adı geçen ve taraf olan kişilerin hiçbiri partimizin üyesi değildir. Hiçbiri Ülkü Ocakları mensubu değildir. Yapılan yorumlarda milliyetçi ve ülkücü ve camia zan altında bırakılmaya ve şahsi olaylara siyasi kimlik kazandırılmaya çalışılıyor. Yaşanan olayları adi asayiş olayları olarak görmekteyiz. Olayların kökeninde yer alan nedenlerin en kısa sürede emniyet tarafından açıklığa kavuşturulmasını ve kamuoyunun bilgilendirilmesini bekliyoruz. Ülkücüler lider ve teşkilat hiyerarşisine yürekten bağlıdır. Hiçbir zaman yasa dışı provakatif olayların içerisinde olmamıştır. Adi olayların belirli mihraklar tarafından kaşındığını düşünüyoruz."

İlde geçtiğimiz akşam araçlarla konvoy oluşturan bir grup, bozkurt işaretleriyle sloganlar eşliğinde şehir turu atmış, polis gruba müdahalede bulunmuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER