ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 13:27

ADER, ‘Şefkat Eğitimi’ projesini tanıttı


Amasya Aile Sanat ve Kültür Derneği (ADER), çocukların eğitiminde önemli bir çığır açacak ‘Şefkat Eğitimi’ projesini tanıttı.

ADER Başkanı Zafer Ergiden, projedeki hedef kitlenin Amasya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü himayesinde bulunan 4 ve 8’inci sınıf aralığındaki çocuklar olduğunu söyledi. Ergiden, amaçlarının çocukların okul zamanı dışında eğitim, kültür, sanat ve sosyal alanlarda birlikte etkinlikler yapmak olduğunu aktardı.

Geleceğin temellerini oluşturan çocukların donanımlı bireyler haline getirilmesi için de gayret edeceklerini kaydeden Ergiden, “Projemizin en büyün özelliklerinden bir tanesi de bu çocuklarımızın kendini öteki gibi hissetmemelerini sağlamaktır. Bu proje, değerler erozyonuna çözüm arayışının bir ürünüdür. Öğrencilerimizi toplumsal ve evrensel değerlerle donatılmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Çeşitli programlar aracılığı ile öğrencilerin temel insani özellikleri kazanmasını sağlamak, değerlere karşı duyarlılık oluşturmak ve onları davranışa dönüştürme konusunda öğrencilere yardımcı olmak bu projenin temel amaçlarıdır. Amasya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü himayesinde, devletimizin şefkatli kollarına emanet edilen bu evlatlarımızın maddi anlamda hiçbir eksikliği bırakılmamaktadır. Ancak şunu unutmamalıyız ki kendi öz evlatlarımız nasıl ki bize Rabbimizin bir emaneti ise bu evlatlarımız da toplum olarak hepimize Rabbimiz tarafından bir emanettir.” diye konuştu.

Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman ise projenin, hep birlikte insanın yaşamına nasıl katkıda bulunulacağını gösterdiğini kaydetti. Küçük ve basit hayallerle büyük ufuklara yelken açılabileceğini hatırlatan Duman, Sevgi Evleri’nde ki çocuklar için hazırlanan ''Şefkat Eğitimi'' projesiyle de çocukların her alanda yaşamın içinde yetişmesini sağlamaya ADER ile birlikte çalışacaklarını söyledi.

İnsan yaşamına dokunan projelere önem verdiklerini aktaran Duman, "Her bireyin insan olarak sorumlulukları ve geleceğe dair yapacakları var. Yapmamız gereken o kadar çok şey var ki ülkemiz için, çocuklarımız için, insanlık için. Bu konuda bizimle birlikte çalışanları gördükçe daha çok seviniyoruz ve de her zaman birlikte çalışmaya da hazırız. Biz Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Amasya Aile Sanat ve Kültür Derneğine böyle bir proje hazırladığı için çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER