ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 23:04

Aday adayı Selvi’den iftar yemeği


Mersin’in Silifke ilçesinde AK Partiden aday adayı olduğunu açıklayan Cafer Selvi, halkın yoğun katılımıyla bir iftar yemeği verdi. Silifke orta köprünün sol şeridinde bulunan boş alanda binlerce insanı bir araya getiren Selvi, iftar yemeğine gelen herkesi tek tek karşılayıp masalara kadar eşlik etti.

Okunan ezanla birlikte oruçlarını açan vatandaşlar, dualar ve ilahiler eşliğinde yemeklerini yedi. Yemeğin ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve şükür duası edildi. İftar yemeğinden sonra konuşan Cafer Selvi, “Öncelikle yemeğimize katılan ve bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyorum. Allah oruçlarını kabul etsin. Beklenilenin üzerinde bir katılım oldu. 2 bin 500 kişilik yemek hazırlamıştık ama daha sonra katılımın artması üzerine tekrar 300 kişilik daha yemek yaptırdık. Gelen herkese ve kursaklarından yemeğimizin geçtiği tüm konuklara helal olsun. Ramazan ayının son günlerini yaşarken, cenabı Allah Ramazan Bayramı'na eriştirmeyi nasip etsin. Komşusu tok iken aç yatamayan insanlardan olmaya çalıştık. Bu nedenle açılan bu sofrayı onurlandırdığınız için teşekkür ederim.” dedi.

Yemeğe; AK Parti Silifke İlçe Başkanı İsmail Köroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Arkum Belediye Başkanı Mehmet durmuşlu, Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş, partili partisiz bir çok vatandaş ile çok sayıda davetli katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER