ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 12:48

ADASO 'Adana sanayisi çalıştayı' düzenleyecek


Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Adana sanayisinin sorunlarına çözüm bulunması, üretim ve istihdamın artırılması amacıyla milletvekilleri, iş dünyası ve siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla çalıştay düzenlemeyi hedeflediklerini söyledi.

CHP ve AK Parti İl Örgütleri ADASO Başkanı Kıvanç’a kutlama ziyaretinde bulundu. ADASO’nun yeni yönetiminin ilk siyasi ziyaretçileri, Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Başkan Yardımcıları Oktay Özbiçer, Kemal Toros ve Genel Sekreter Nadir Mayaoğlu oldu. CHP ile iş dünyasının uzak olduğu olgusunun doğru olmadığını ifade eden Sümer, “İş dünyasının her zaman yanındayız, her zaman destek vermeye hazırız.” dedi.

Seçimleri bayrak ve hizmet yarışı olarak gördüklerini, odaların siyaset üstü ve tüm mozaiklerin bulunduğu kurumlar olduğunu vurgulayan ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, “İlk siyasi parti olarak sizleri konuk etmenin memnuniyetini yaşadık.” ifadelerini kullandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, Yönetim Kurulu üyeleri Hıdır Bahçe, Mehmet Faruk Bozkurt, Ayşegül Çalık, Duygu Yüksel ve Mehmet Aslan ile birlikte Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’ı ziyaret ederek kutladı.
AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, odaları, siyaset üstü ve hizmet kurumları olarak gördüklerini ifade ederek, “Gerektiğinde özgürce tenkitini de takdirini de yapabilmelidir.” görüşünü dile getirdi. Yağcı, Adana’da kısır çekişmelerin bırakılması ve her alanda birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesinin kente ve ekonomisine büyük katkı sağlayacağına inandığını kaydetti.

Zeki Kıvanç, kutlama ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Adana sanayisi çalıştayında milletvekilleri, siyasi parti ve iş dünyası temsilcilerini bir araya getirmek istediklerini belirterek, bu konuda AK Parti ve CHP İl Başkanlarından destek talebinde bulundu.

Adana’nın teşvik uygulamalarından büyük zarar gördüğünü, işsizliğin en yüksek olduğu illerin başında geldiğini belirten ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, “Adana Sanayisinin mevcut durumunun ortaya konulması ve sorunlarına çözüm bulunması, üretimin ve istihdamın artırılmasına yönelik ne yapabiliriz noktasında yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla kurultay yapmayı planlıyoruz. Siyaset ile iş dünyasının biraraya gelmesini hedeflediğimiz bu çalışmanın kentimize ve kent sanayimize büyük katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER