ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 16:35

Adana'nın nemli havası Alaaddin Çakıcı'ya yaramadı


Organize suç örgütü lideri 60 yaşındaki Alaattin Çakıcı'ya Adana'nın nemli havası yaramadı. İzmir'den Adana'ya nakledildiği günden beri sağlığı düzelmeyen Çakıcı, başka cezaevine naklini istiyor. Çakıcı, 4 aydan bu yana Adana Kürkçüler F Tipi cezaevinde kalıyor.

Çakıcı, İzmir F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ayhan Çapacı'ya yapılan silahlı saldırı sonrası, olayın azmettiricisi olduğu iddiaları üzerine 28 Mayıs 2013 günü Adana F Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumuna nakledilmişti.

Sarıçam Kürkçüler Cezaevleri Aile Sağlığı Merkezi'nde yapılan sağlık kontrolünde Çakıcı'nın; böbrek, kalp, hipertansiyon ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı için sürekli takip ve kontrol altında bulundurulması gerektiği belirtildi. Çakıcı için hazırlanan raporda şöyle denildi: "Şikayetlerini arttıran nemli, kimyasal kokulu ve tozlu ortamlardan kaçınması gerekir. Adana'nın hava şartları ve nem oranları da dikkate alındığında hekimliğimizce Çakıcı'nın bünyesinde her türlü donanıma sahip sağlık kuruluşlarını içeren bir cezaevine nakli uygun görülmektedir." denildi.

Çakıcı, ayrıca TOKİ Numune Hastanesi'nden aldığı başka bir raporu da ekleyip Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden başka bir cezaevine naklini istedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER