ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 11:21

Adanalılar oruçlarını yer sofrasında açtı


 Beyaz Yaka Derneği’nin Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Merkez Park’ta verdiği iftara katılan binlerce kişi orucunu yer sofrasında açtı.

Sabancı Merkez Cami yanında gerçekleştirilen iftarda caminin muhteşem konumu ve yer sofrasında iftarını açan binlerce Adanalı güzel bir görüntü oluşturdu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da Beyaz Yaka Derneği Başkanı Yılmaz Seyhan ve Adana Müftüsü Arif Gökce ve vatandaşlarla birlikte orucunu açtı. İlahilerin okunduğu, duaların edildiği iftar sonrası konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Biz 5 yıldızlı otellerde değil 5 yıldızlı sevgi ve kardeşlikte buluşuyoruz.” dedi. Gelecek yıl Ramazan ayında 30 gün boyunca yer sofrasında iftar verileceğini belirten Zihni Aldırmaz, “Bu güzel geceyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Binlerce kişi katılarak bize destek verdi. İnşallah bundan sonra da iftarlarımızı yer sofrasında açacağız.” şeklinde konuştu.

Beyaz Yaka Derneği Başkanı Yılmaz Seyhan da iftar programlarına verdiği destekten ötürü Zihni Aldırmaz’a teşekkür etti. İftarın ardından binlerce kişi Büyükşehir Belediyesi Sanat TIR’ının etkinliklerini izledi. Etkinlikler kapsamında sema gösterisi yapıldı, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği sanatçıları tasavvuf müziğinin en seçkin örneklerini sundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER