ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ocak 2014 Pazartesi 16:15

Adanalılar kitap fuarına akın etti

Adanalılar kitap fuarına akın etti

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar Merkezi’nde açılan Çukurova 7. Kitap Fuarı beklenenden fazla ziyaretçiye ulaştı.


Onbinlerce Adanalının akın ettiği fuarda zaman zaman izdihama varan görüntüler oluştu.

Fuarı ziyaret etmek, kitap satın almak ve yazarlarla bir araya gelip, imzalanmış kitap edinmek isteyen her yaştan Adanalı stantları gezdi, etkinliklere katıldı ve saatlerce fuar alanında kaldı. Fuara gelmek için araçlarını kullanan Adanalılar, fuar alanının giriş ve çıkışında trafik yoğunluğu yaşanmasına neden oldu.

Hayli kalabalık olan fuarda çok sayıda yazar okuyucularıyla buluştu. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 14-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen fuara her yaştan Adanalının yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, bu durumun kendisini çok memnun ettiğini söyledi.

Aldırmaz, “Çukurova 7. Kitap Fuarı bu yıl bir başka güzeldi. Çok sayıda sanatçı, yazar, edebiyatçı konuğumuzu ağırladık. Onlar şehrimize renk kattılar. Bunun yanında Adanalıların, hemşehrilerimin fuara gösterdiği ilgi, kentin bugünü ve geleceği adına beni çok mutlu etti. Adanalılar kitaba, okumaya ve edebiyata bu denli ilgi gösterdikleri sürece gelecek aydınlık olacaktır. Fuarın son günü de görüldüğü gibi, fuar alanı tarihi günlerinden birini yaşadı. Böyle bir kalabalık burada daha önce görülmemişti.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER