ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 13:41

Adanalı öğrenciler Varşova’da


Adana’nın Sarıçam ilçesindeki Ata İlköğretim Okulu öğrencileri, Avrupa ülkelerindeki incelemelerini sürdürüyor.

Avrupa Birliği ’Comenius Projesi’ kapsamında daha önce İrlanda ve Çekoslovakya’da incelemelerde bulunan öğrencileri Bera Tosun, Recep Özgür, Seher Ulutaş ve Melisa Emiroğlu öğretmenler Hale Yılmaz Tuna, Pınar Uçar, Mehmet Bütev, Soner Öcal ve Müdür Cavidan Gülnar Çeliğ ile birlikte bu defa Polonya’nın Varşova kentine gitti. Türkiye’nin yanı sıra Kuzey İrlanda, Çekoslovakya Cumhuriyeti, İrlanda Cumhuriyeti ve Polonya’dan okulların katıldığı bu projede Ata İlköğretim Okulu’nun öğrenci ve öğretmenleri Varşova’daki eğitim kurumlarını ziyaret ederek bilgi sahibi oldu. Türkiye ve Polonya’daki eğitimi karşılaştıran öğrenciler, bu arada yabancı dillerini de pekiştirme imkanı buldu.

Varşova’daki Polonya Parlementosu’nu, Ayaklanma Müzesi’ni, Ünlü besteci Fredirik Chopin’in doğduğu evi de ziyaret eden öğrenciler bu yıl ekim ayında Slovenya’ya, 2014 yılı Haziran ayında da İrlanda Cumhuriyeti’ne gidecek.

Ata İlk Öğretim Okulu’nun öğrenci ve öğretmenleri gittikleri ülkelerden gelecek konukları ise 2014 yılı mart ayında Adana’da ağırlayacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER