ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 15:16

Adana'dan Batman'a 'Burç' köprüsü


Eğitim-öğretimdeki başarısının yanı sıra sosyal sorumluluk faaliyetleriyle öne çıkan Adana Özel Burç Vural İlkokulu'nun öğretmen ve velileri bayramı Batman'daki kardeş okul Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu’nda karşıladı. İhtiyaç sahibi velileri evlerinde ziyaret eden Adanalılar, kurban etlerini paylaştı.

Kurban Bayramı, Doğu ile Batı arasındaki köprüleri daha da perçinledi. Adana Özel Burç Vural İlkokulu öğretmen ve velileri de bayramı Batman Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu’nu ziyaret ederek değerlendirdi. Burçlu veli ve öğretmenler kardeş okulda tespit edilen ihtiyaç sahibi velileri evlerinde ziyaret etti. Kurban etinin yanı sıra kırtasiye ve oyuncaklardan oluşan hediyeler götüren Özel Burç Vural İlkokulu'nun öğretmen ve velileri, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının doruk noktaya ulaştığı Kurban Bayramı'nda yaptıkları yardımla manevi bir huzur yaşadı.

Burç Vural İlkokulu Müdürü Ramazan Başol, öğretmen ve velilerinin bayramda aileleri ile birlikte olup eş dost ve akraba ziyareti yapmak yerine hayırlı bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. Gezinin Adana ve Batman'da bulunan iki okul arasındaki öğrencilerin gönül köprüsü kurmasına vesile olduğunun altını çizen Başol, "Okullarımızın öğrencileri arasında gönül köprüsü kuruldu. Maddi ve manevi destekle öğrencilerimizin bu güzel heyecanı yaşamalarını sağladığımızı düşünüyorum. Kardeş okulumuz olan Batman Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu’na yardım elini uzatmak sosyal sorumluluklarımızın sadece birisidir. Bu fedakârlığı ve hayırlı ziyareti gerçekleştiren tüm veli ve öğretmenlerimizi kutluyorum.'' dedi. Başol, yardımlarının bununla da sınırlı kalmayacağını, kardeş okul ziyaretlerinin karşılıklı olarak bundan sonraki dönemde de devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu Müdürü Yusuf Çelik ise Özel Burç Vurallı öğretmen ve velilerin okullarını ziyaret etmeleri ve öğrencilerine hediyeler getirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu kardeşliğin devamını dileyen Çelik, "Bizler de daha sonra Burç Vural İlkokulu’na iade-i ziyarette bulunacağız." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER