ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 12:57

Adana'da portakal çiçeği karnavalı


Portakal çiçeklerinin açtığı nisan ayında Adana’da karnaval havası yaşanacak. Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt’un fikir önderi olduğu ‘Nisan’da Adana’da’ projesi kapsamında Türkiye’nin önde gelen sanatçıları, gazetecileri, işadamları ve sivil toplum örgütü önderleri Adana’da yapılacak festivale katılacak.
Projenin tanıtımı nedeniyle Seyhan Otel’de basının karşısına çıkan Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Nisan ayında Adana’nın bir başka güzel olduğunu belirterek, vatandaşları portakal çiçeği kokusunun sardığı şehirde yapılacak festivale davet etti. Projenin hızla büyüdüğünün altını çizen Bozkurt, “ Kendi doğasında pek çok mucize barındıran Portakal Çiçeği’nden yola çıkarak hem Adanalıların hem de Adana’yı ziyaret edecek konuklarımızın ilgisini çekecek aktiviteler düzenleyeceğiz. Adana'nın güzelliklerini portakal çiçeklerinin o müthiş kokusu eşliğinde yaşamaları için herkesi 13 Nisan’da Adana’ya davet ediyoruz. Bizim hiçbir şekilde ticari ve siyasi beklentimiz yoktur. Önceliğimiz bir sevgi hareketi başlatmaktır. ” dedi.

‘Nisan’da Adana’da’ projesini 3 aşamalı olarak hayata geçirmeyi planladıklarını vurgulayan Bozkurt, ilk etapta fikri geniş kitlelere ulaştırarak farkındalık oluşturacaklarını dile getirdi. Dikkatleri Adana’ya çekmek istediklerini ifade eden Bozkurt, “Gelenlerin Adana’da portakal çiçeklerinin kokusunu alabilecekleri, o güzelliği hissedebilecekleri özel bir gezi alanını ve Portakal Çiçeği Müzesi’ni kurma amacını taşıyoruz. İkinci etapta Adana şehrimizi bir cazibe merkezi haline getirerek, portakal çiçeklerinin açtığı her yılın Nisan ayında kültürel ve sanatsal aktiviteler ile kentimizi bir karnaval alanına çevirmek ve kamuoyunda Adana algısını sağlam bir şekilde yerleştirerek, katılımcı sayısını artırmak hedefindeyiz. Uzun vadede ise uluslararası arenada Adana markasını oluşturmak, yerli ve yabancı turistlerin öncelikli olarak Adana’yı tercih etmelerini sağlayarak Adana’nın ekonomisine büyük bir katkı sağlamak düşüncesini taşıyoruz.” diye konuştu. Proje için şimdiye kadar 500 şirket ve derneğe çağrı yaptıklarını ifade eden Bozkurt, İpek Tuzcuoğlu, Vatan Şaşmaz, Ceyhun Yılmaz, Altan Gördüm, Zeliha Sunal, Haldun Dormen, Göksel Kortay, Erdal Cindoruk, Murat Güloğlu, Ceren Bektaş, Burcu Çetinkaya, Açelya Akkoyun, Feridun Düzağaç, Ayşe Arman, Pınar Esen, Özge Uzun, Caner Cindoruk ve Necip Memili başta olmak üzere pek çok sanatçı, işadamı ve gazetecinin kendilerine destek verdiğinin altını çizdi.

Bozkurt ayrıca, Portakal Müzesi için belediye ile görüştüklerini ve belediyenin yer konusunda kendilerine Merkezpark, Zübeyde Hanım Parkı veya Galeria civarlarını önerdiğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER