ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 17:25

Adana'da bir ayda 941 trafik kazası meydana geldi


Adana’da eylül ayında 941 trafik kazası meydana gelirken, 5 kişi hayatını kaybetti, 668 kişi de yaralandı.

Adana Valiliğinden yapılan açıklamada, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle eylül ayı içerisinde il genelinde 524 maddi hasarlı, 413 yaralamalı, 4 ölümlü olmak üzere toplam 941 trafik kazasının meydana geldiği duyuruldu. Valilik açıklamasında, bu kazalarda 668 kişinin yaralandığı, 5 kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada, geçen ay polis ve jandarma trafik ekipleri tarafından 142 bin 945 aracın kontrol edildiği aktarılırken, bunlardan kusurlu bulunan 35 bin 791 araç sürücüsüne 8 milyon 484 bin 299 TL para cezası yazıldığı kaydedildi.
Ayrıca, eylül ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 868 sürücünün mahkemeye sevk edildiği, bin 569 aracında trafikten men edildiği duyurulurken, 490 sürücünün ehliyetine el konulduğu vurgulandı.

Açıklamada, “Alınan tüm etkin önlemlere rağmen, trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu polis ve jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın desteklerine büyük ihtiyaç vardır.” denildi
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER