ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:29

Adana’da basketbol saha hakemliği kursu açıldı


Basketbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Rıza Öztürk, basketbol hakemliğinde ivme yakalayıp klasmana daha çok hakem gönderme hedefinde olduklarını söyledi.

Öztürk, bunun için Menderes Spor Salonu’nda açtıkları basketbol saha hakemliği kursuna, 4’ü bayan toplamda 24 hakem adayının katıldığı ifade etti. Öztürk, konuşmasına söyle devam etti: “Bu sezon 650 lig maçı yaparak rekor kıracağız. Bu müsabakalarda hakem açığını gidermek için kurs açtık. Asıl hedefimiz yukarıya kaliteli hakemler kazandırmak olacak. Hakemlikte ivme yakalayıp klasmana daha çok hakem göndermeyi hedefliyoruz. Bu işe gönül veren, önemseyen ve sorumluluk bilincinde davranan hakemler mutlaka iyi bir yerlere gelecektir.”
Kursun Mersin bölgesi A klasman hakemlerinden İsmail Aydın yönetiminde gerçekleştirildiğini kaydeden Öztürk, derslerin 5 gün sürdüğünü, temel ve teknik konuların yanı sıra BOTAŞ Spor-Ceyhan Belediyespor maçını kursiyerlere izlettiklerini, ayrıca yazılı sınav sonrası başarılı olan hakem adaylarının atletik sınava tabii tutulduğunu da sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER