ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 14:14

Adana'da Atatürk'ü anma törenindeki gerginlik


Atatürk'ü anma töreninde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a hakaret ettiği iddiasıyla haklarında 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan iki kişinin yargılanmasına başlandı.
Adana 8. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanıklar M.O.K. ve S.Z, avukatlarıyla hazır bulundu. Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık ile 14 avukat ve çok sayıda stajyer avukat da duruşmaya katıldı.
Salondaki yer sorunu nedeniyle kısa süreli gerginliğin yaşandığı duruşmada savunma yapan sanıklar, ağızlarından heyecanla kasti aşan ifadeler çıktığını, suçsuz olduklarını iddia ederek beraatlerini talep etti.
Sanık M.O.K, olay günü hiç kimseyi kastetmeden "İskilipli Atıf gibi yargılanacaksınız" demek isterken istemeyerek ağzından "asılacaksınız" ifadesinin çıktığını ileri sürdü.
Vali Coş'un avukatı Veysel Emre Gelibolu da "İskilipli Atıf, Şeyh Sait gibi asılacaksınız" gibi duyulmak istenmeyen sözlerin mağdurda "hakarete" uğramış hissini uyandırabileceğini, bu nedenle iki sanıktan şikayetçi olduklarını yineledi. Gelibolu, olay gününe ait görüntü çözümünün yeniden yapılmasını talep etti.
Hakim, dosyadaki kayıtların yeniden çözümünün yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER