ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:23

Adana'da 32 taraftar hakkında adli işlem yapıldı


PTT 1. Lig’de geçtiğimiz hafta sonu Adana Demirspor ile Karşıyaka arasında oynanan maçta 32 taraftar hakkında adli işlem yapıldı.

Karşılaşma öncesinde ve sonrasında alınan güvenlik önlemleri kapsamında yapılan çalışmalarda, kötü tezahüratta bulunan 15, stadyuma usulsüz girmek isteyen bir, Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevisinde de 16 taraftara adli işlem yapıldı.
Ayrıca müsabaka öncesinde yapılan aramalar neticesinde çeşitli yanıcı, yakıcı, ezici, yaralayıcı aletler ele geçirilirken, stadyum giriş turnikelerinde yapılan alkol muayenesinde alkollü olduğu tespit edilen 4 taraftar maça alınmadı.

Adana Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “Barış, sevgi, huzur, kardeşlik ve mutluluk gibi olumlu duyguları ifade eden sporun anlamına yakışmayan şiddet görüntüleri sporun asıl amacından sapmasına neden olmaktadır. Adana halkının desteği ile şiddet görüntülerinde ve işlenen suçlarda ciddi düşüşler gözlemlenmiştir. Bu sayede vatandaşımızın maçlara katılımında artış olurken tribünlerde aile gruplarını görmemiz de sevindirici bir durumdur. Adana Emniyet Müdürlüğü olarak bütün amacımız; halkımızın, taraftarların, yöneticilerin, sporcuların ve takımlarımızın desteği ile sportif faaliyetlerin bütün unsurlarının duyarlı hale getirilmesi, müsabakaların ailece izlenebilecek bir ortamda gerçekleşmesi, centilmenlik ve fair-play konusunda Türkiye’ye örnek olacak bir ortamın oluşmasına katkı sunmaktır. “ denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER