ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 13:29

Adana'da 11 taraftar hakkında adli işlem yapıldı


Adana’da 11 taraftara Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde adli işlem uygulandı. 5 taraftar ise alkollü olduğu gerekçesiyle stadyuma alınmadı.

Geçtiğimiz hafta sonu Adanaspor – Manisaspor takımları arasında oynanan maç öncesinde ve sonrasında alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde, 3 kişiye kötü ve çirkin tezahürattan, 4 kişiye spor alanlarına sokulması ve kullanması yasak madde (uyuşturucu ve uyarıcı madde) kullanmaktan, 4 kişiye taşkınlık yapmak ve spor tesisine zarar vermekten dolayı adli işlem yapıldı. Aynı maçtan önce stadyuma giriş sırasında alkol muayenesi yapılan 31 kişiden alkollü olduğu tespit edilen 5 kişi müsabakaya alınmadı.

Emniyetten yapılan açıklamada; “Bütün amacımız; halkımızın, taraftarın, yöneticilerin, sporcuların ve takımlarımızın desteği ile sportif faaliyetlerin bütün unsurlarının duyarlı hale getirilmesi, müsabakaların ailece izlenebilecek bir ortamda gerçekleşmesi, centilmenlik ve fair-play konusunda Türkiye’ ye örnek olacak bir ortamın oluşmasına katkı sunmaktır. İlimizdeki bütün spor müsabakalarının, şehrimize yakışır bir şekilde, fair-play çerçevesinde yapılabilmesi amacıyla gerekli her türlü önlem alınmaya devam edilecektir.” denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER