ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 16:09

Adana valisi ile Belediye başkanı kavga etti

Adana valisi ile Belediye başkanı kavga etti

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk sunumunda bayrak dağıtımı nedeniyle tartıştı.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Adana Valiliği organizasyonuyla Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Törende altında Zihni Aldırmaz Büyükşehir Belediye Başkan Vekili yazılı rozet ve bayraklar dağıtılması Vali Hüseyin Avni Coş’u çileden çıkardı. Tören başlamadan önce protokole Türk bayrağı rozetleri takan Zihni Aldırmaz’a Vali Hüseyin Avni Coş Tepki gösterdi.


İŞTE O ANLAR...


BELEDİYE BAŞKANI BAYRAKLARIN ALTINA ZİHNİ ALDIRMAZ YAZDIRDI

Törenin mehabetine gölge düşürmemesini isteyen Vali Coş’a Aldırmaz, Türk bayrağı dağıtılmasının suç mu olduğunu sordu. Vali Coş ise Türk bayrağının herkesin ortak değeri olduğunu belirterek reklam malzemesi yapılmasına karşı çıktığını belirtti. Bayrakların altında Zihni Aldırmaz isminin yazılamayacağını sert bir dille söyleyen Vali Coş, “Törenlerin nasıl yapılacağı kutlama komitesi vardır, başvurursunuz değerlendiririz, karar veririz. Türk bayrağına herkes sahip çıkıyor, sahip çıkmayan mı var?” diye sordu.

'VALİYSEN VALİLİĞİNİ BİL'

Aldırmaz ise Vali Coş’a, “Bundan sonra Türk bayrağı dağıtmak için valiliğe müracaat edeceğim, müsaade edin dağıtacağım.” diye cevap verdi. Bunun üzerine Vali Coş, Aldırmaz’ı istismar ve provokasyon yapmakla itham etti. Vali Coş’un, “Biz o bayrak için, Atatürk için senin gündüz gidemediğin yerlere gece gittik. Büyükşehir Belediyesi senin babanın çiftliği değil.” demesine sinirlenen Aldırmaz, “Büyükşehir Belediyesi Türk bayrağı dağıtamaz mı, bana bak valiysen valiliğini bil, bu memleketin sahibi var.” diyerek tepki gösterdi.

Bu esnada Aldırmaz, Vali Coş’un korumalarının kendisini ittirmesine de tepki gösterdi. Protokolün araya girmesiyle tören devam etti.

Tören sonrası Aldırmaz alanı hızlı bir şekilde terk ederken, Vali Coş ise Aldırmaz’ın dağıttırdığı bayrakları eline alan bir genç kızı yanına çağırarak başka yerde dağıtmasını istedi.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER