ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:12

Adana Valisi Coş, yılın babası seçildi


Adana’da beynindeki tümör nedeniyle hayatını kaybeden ve organlarıyla 3 kişiye hayat veren ‘Mavi Çocuk’ lakaplı Ali Utku Yücel’in tedavisi için destek olan Vali Hüseyin Avni Coş’a ‘yılın babası’ ödülü verildi.

Mersin’de yayınlanan Çukurova Express Gazetesi tarafından Sultaşa Oteli’nde düzenlenen ‘Zirvedekiler Ödül Töreni’ yoğun ilgi gördü. Geçtiğimiz mart ayında beynindeki tümörden kurtulmak için ameliyat edilen, ancak 9 gün sonra yaşam savaşını kaybeden 6 yaşındaki Ali Utku Yücel’in tedavi sürecinde hayata tutunması için elinden gelen gayreti gösteren Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, yılın babası ödülüne layık görüldü. Yoğunluktan dolayı törene katılamayan Vali Hüseyin Avni Coş’un ödülünü Adana Valiliği Protokol Müdürü Vahdettin Sakallı, minik Utku’nun babası gazeteci Kemal Yücel’den aldı.

Çukurova Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Burak Karataş, küçük Utku'ya verdiği maddi ve manevi desteklerinden dolayı Vali Coş’u ödüle layık gördüklerini anlattı.

Programda Vali Hüseyin Avni Coş adına ödülü alan Vahdettin Sakallı, “Oldukça anlamlı ve önemli bir ödül. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş da burada olmak, sizlerle bu anlamlı anı paylaşmak isterdi. Ancak önceden planlanan programlar nedeniyle maalesef katılamadı.” dedi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir de, aynı zamanda meslektaşları olan Kemal Yücel’in zor anlarında hep yanında olmaya, acısını bir nebze de olsa hafifletmeye çalıştıklarını anlattı. Verilen ödülü anlamlı bulduklarını dile getiren Esendemir, Yücel ailesine de bir kez daha başsağlığı diledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER