ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 09:53

Adana Valiliği tarım işçilerine iftar verdi


Adana Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından Çukurova’daki tarım işçilerine iftar verildi.
Karataş ilçesine bağlı Tuzla beldesindeki iftara katılan Vali Hüseyin Avni Coş, kardeşlik mesajları verdi.

Tuzla İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’ın yanı sıra, kurum müdürleri ve çocuklarıyla birlikte 500 tarım işçisi katıldı. İftar öncesinde İl Müftüsü Arif Gökce Kuran-ı Kerim okudu. Vaktin girmesiyle vatandaşlar hep birlikte orucunu açtı. Kavurma, pilav, çorba, tatlı, salata ve ayran ikram edilen vatandaşlar, böyle mübarek günde devletin kendilerini unutmamasının mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Ramazan ayının kardeşlik ve paylaşma ayı olduğunu söyleyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, “Sizleri unutmadığımızı, sizleri hatırladığımızı ifade etmek, kardeşlik duygularımızı pekiştirmek için buradayız. Sizlerle birlikte aynı sofrayı paylaşıyoruz. Dostluk, kardeşlik, yardımlaşma paylaşma duygularını sizlere ifade ederken, sizin gibi birbirinden kıymetli, alnının teriyle ekmeğini kazanan kardeşlerimizle beraber olmak, onların aile fertleriyle beraber olmak bizim için büyük bir gururdur. Sizlerin hepsini çok seviyoruz.” dedi.

İftar sofralarının kaynaşmaya vesile olduğuna değinen Coş, “ Mübarek Ramazan zaten, zenginiyle fakiriyle, genciyle ihtiyarıyla, herkesin bir sofrada buluştuğu, farklılıkların aradan kalktığı, gönül zenginliğinin esas olduğu bir aydır. Bu ayda sizlerle birlikte böyle güzel sofrada buluşmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Kardeşlik duygularının, dostluk, barış duygularının her zaman içimizde yer etmesi, birbirimize sevgi ve saygıyla bakmamız esastır. Bizde devlet olarak sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak için, elimizdeki imkanlar çerçevesinde her türlü kolaylığı sağlamak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER