ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 20:45

Adana Valiliği: Şiddet içerikli provokatif eylemlere izin verilmeyecektir


Adana’da Eylül ayında diğer şehirlere paralel olarak özellikle marjinal gruplar tarafından şiddet içerikli eylemlerin yapılmaya çalışıldığı bildirildi.
Valilikten konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, bu eylemlerde, “Özellikle Akkapı’da yaşayan vatandaşlarımız tahrik ve istismar edilerek olayların içine çekilmeye, şiddete bulaştırılmaya çalışıldığı açık bir şekilde müşahede edilmiştir.” denildi.

13 Eylül 2013 Cuma günü söz konusu gruplar tarafından yine Akkapı’da şiddet içerikli eylem organize edileceği vatandaşların güvenlik güçleri ile karşı karşıya getirilerek bir çatışma ortamı oluşturmaya çalışacağının tespit edildiği vurgulanan açıklamada, alınan tedbirler çerçevesinde yapılan uygulamalarda halkı provoke etmek isteyen 5 kişinin yakalandığı duyuruldu. Yapılan aramalarda, provokasyonlarda kullanmak üzere hazırlanan 24 adet taşa koli bandı ile sarılmış parlayıcı ve patlayıcı torpil, 14 adet cam şişeye koli bandı ile sarılmış parlayıcı ve patlayıcı torpil, 4 adet meşale, 2 adet 16’lık havai fişek rampası, 1 adet gaz maskesi, 1 adet yüz maskesi, 2 adet eldiven ve 1 adet fular elde edildiği kaydedildi.

Açıklamada, “Bu tarz yasadışı ve provokatif amaçlı olaylarda sürekli olarak sağduyulu davranan, tahriklere kapılmayan, şiddete hiçbir zaman müracaat etmeyen ve hoş görmeyen değerli Akkapılı vatandaşlarımıza da özellikle teşekkür ediyoruz. ‘Güçlü bir polis teşkilatının demokrasinin teminatı olduğu’ prensibinden hareketle vatandaşlarımızın bütün temel hak ve özgürlüklerini rahatlıkla kullanabilmeleri için her türlü tedbir alınmaktadır ve alınacaktır. Bununla birlikte şiddet içerikli ve provokatif amaçlı, huzur ve güven ortamını, kamu düzenini bozacak hiçbir eylem ve organizasyona da yasal görev ve ödevler doğrultusunda kesinlikle müsaade edilmeyecektir.” ifadelerine yer verildi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER