ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 13:23

Adana merkezli suç örgütü operasyonu


Adana Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü 6 ili kapsayan dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan 25 şüpheli adliyeye sevk edildi.
Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, telefonda kendilerini savcı ve polis olarak tanıttıkları kişilere banka hesaplarının, terör örgütünün eline geçtiğini söyleyip, sözde şüphelileri yakalamak için belirli hesaplara para yatırmalarını sağlayarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 7 ay süren teknik takip sonucu 6 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 25 şüpheli, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.
Yapılan çalışmalarda 49 kişiden 3 milyon 236 bin 300 lirayı bulan para ve ziynet aldığı öne sürülen şüphelilerin yakalanması ile yaklaşık 8 milyon liralık dolandırıcılığın da önlendiği bildirildi.
A.E. elebaşılığındaki suç örgütüne yönelik Adana, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin, Şanlıurfa ve Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 33 şüpheli yakalanmış, 8 zanlı ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER