ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 12:21

Adana dünya şampiyonasına hazır


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 5-15 Eylül tarihleri arasında Adana’da yapılacak Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda karşılaşmaların oynanacağı Menderes ile Yüreğir Serinevler Spor Salonlarının hazır olduğunu belirtti.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı ve Dünya 23 Yaşaltı Tekerlekli Basketbol Şampiyonası Düzenleme Komitesi Başkanı Ali Duran Karakaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’yi makamında ziyaret ederek, şampiyona hazırlıkları konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi’nin, birçok Avrupa ve Dünya şampiyonalarının yanı sıra olimpiyat oyunları gibi büyük organizasyonlarda görev yaptığını hatırlatan Karakaya, “Daha önce Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nı yine Adana’da yapmıştık. Oradan hayli deneyim kazandık. Fazlı Bayram Hadi, Akdeniz Oyunları’nda da yabancı federasyon ve kafile başkanlarından hayli olumlu not aldı. Bu şampiyonada da bizlere tesis, malzeme, ulaşım ve ağırlama gibi konularda önemli desteği bulunan Hadi’ye şükran borçluyuz. Hedefimiz, 8-10 il arasından Adana’ya verilen bu fırsatı iyi değerlendirerek konuklarımıza Türk konukseverliğini göstermektir.” dedi.

AÇILIŞ VE KAPANIŞ ÇOK ÖNEMLİ
İl Müdürü Hadi ise Dünya Şampiyonası’nda müsabakaların yapılacağı Menderes ile Yüreğir Serinevler Spor Salonları’nın hazır olduğunu belirtti. Dünya şampiyonalarında açılış ve kapanışa büyük önem verildiğini ifade eden Hadi, Vali Hüseyin Avni Coş’un direktiflerinde, Adana Büyükşehir Belediyesi, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve diğer sponsor kuruluşlarla koordineli çalışarak turnuvanın aksamadan tamamlanmasını sağlayacaklarını kaydetti.
Bu arada, şampiyonanın açılışı 7 Eylül Cumartesi günü Adana Büyükşehir Belediyesi Bando takımı, dans, cimnastik ve halkoyunları ekiplerinin gösterileriyle başlayacak. Ardından turnuvanın ilk karşılaşması Türkiye-Venezuela arasında yapılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER