ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 12:11

Adalet Bakanı'ndan ilk açıklama

Adalet Bakanından ilk açıklama

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ilk kez yolsuzluk operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasını yürüten savcıların görevden alınması diye bir şeyin olmadığını söyledi. Bakan Ergin, ‘Başbakan ile bugün bir görüşmeniz olacak mı?’ sorusuna da “Mümkün olursa elbette olacak.” diye cevap verdi.

Bakan Ergin, AK Parti genel merkezine girişte basın mensuplarının sorularını cevapladı. İstanbul merkezli yürütülen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yürüten savcıların görevden alınması iddiaları ile ilgili olarak Ergin, “Bu konuda herhangi bir şey olmadığını dün HSYK da açıkladı, biz de açıkladık. Herkes kendi işine bakıyor şu anda.” dedi.

"BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞECEĞİM"

‘Başbakan ile bugün bir görüşmeniz olacak mı?’ şeklindeki soruya da Bakan Ergin, şöyle cevap verdi: “Elbette olacak, mümkün olursa. Bizim şu anda Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nda Hüseyin Çelik Bey ile beraber bir toplantımız var. Dün de ifade etmiştim, onun için geldim zaten Ankara’ya. Yarın da Cumhurbaşkanı ile erkler başkanlarıyla yemek olacak. Her yıl yapılan mutat; yasama, yürütme ve yargı erkleri başkanlarının katıldığı. Bugünkü tanıtım medya toplantım ve yarınki Çankaya Köşkü’ndeki yemekten sonra mümkün olursa seçim bölgeme döneceğim.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER