ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 21:12

Adalet Bakanı Bozdağ Yozgat'ta

Adalet Bakanı Bozdağ Yozgatta

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'a yaptırılacak olan İmam-Hatip Ortaokulu ve Lisesi ile 296 yataklı yurt binasının temel atma törenine katıldı.


Temel atma töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Çapanoğlu Camisi İmam-Hatibi Cemal Şahingöz'ün Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Bakan Bozdağ, temel atma töreni öncesi yaptığı konuşmada, eğitimin ülkelerin gelişimi açısından önemine değindi.
Dünyanın gelişmiş ülkelerinin tamamının eğitime verdikleri önem sayesinde büyüdüğünü belirten Bozdağ, şu açıklamalarda bulundu:
"Petrolü olan, altını olan, başkaca zengin kaynakları olan ülkelerin değil, esasında eğitime, bilime, teknolojiye, insana yatırım yapan ülkelerin hem ekonomik hem de siyasi bakımdan daha güçlü ve her türlü istikrara sahip olduğunu, bölgelerine ve dünyaya yön verebildiğini görüyoruz. Onu için de biliyoruz ki güçlü olmanın yolu, kendisine ve başkalarına daha fazla iyilik ve yardım yapabilmenin yolu, eğitimden, bilimden geçiyor. O yüzden hükümet olarak eğitim ve bilim faaliyetlerine büyük önem verdik."
Bakan Bozdağ, temeli atılan eserlerin Yozgat'a hayırlı olması dileğinde bulunarak, "İnşallah temelini attığımız bu eserin açılışını da birlikte yaparız" dedi.
Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erman Ilıcak ise ünlü mimar Hilmi Güner'in çizimi ile oluşan İmam-Hatip Kompleksinin 21 bin metrekare alan üzerine kurulduğunu söyledi.
26 milyon liraya mal olacak kompleks hakkında bilgi veren Ilıcak, "Ortaokul ve liseden oluşan eğitim kompleksi toplam bin 500 öğrenci kapasiteli olacak. İnşallah en kısa sürede tamamlayıp, Yozgat'a mimarisi ve öğrenci kapasitesi ile mükemmel bir eğitim kompleksi hediye etmek istiyoruz" diye konuştu.
Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İmam-Hatip Ortaokulu ve Lisesi ile yurt binasından oluşan eğitim kompleksinin Yozgat için "inci tanesi gibi" önemli bir eğitim yatırımı olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Törene Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Şahbaz, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER