ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 15:27

Acıpayam'da selektör makineleri faaliyette


Acıpayam Ziraat Odası Başkanı Ercan Yıldırım, saatte 2,5 ton eleme, ayrıştırma ve ilaçlama yapabilen selektör makinelerinin üreticilerin hizmetine sunulduğunu söyledi. Odanın finanse ettiği makinelerin Akalan beldesi ve Ucarı köyünde kullanılacağını belirten Yıldırım, "Bölgemizdeki çiftçilere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla selektör makineleri alınmıştır. Bunlar, ilçemizde tarımda yoğun üreticilerimizin olduğu Ucarı köyü ve Akalan beldesinde hizmete sunulmuştur." dedi. Önümüzdeki günlerde Serinhisar ilçesine de selektör getirileceğini kaydetti.

Makinelerin kurulumu ve kullanımı hakkında çiftçileri bilgilendirmek amacıyla Akalan'a giden Odası Başkanı Yıldırım'a, Başkan Yardımcısı Abdullah Urhan ve Meclis Başkanı Yüksel Sürücüoğlu eşlik etti. Sürücüoğlu, yaptığı açıklamada, "Hizmet olmazsa çiftçi üretmez. Üretimin devam etmesi için makine teknolojisinden çiftçilerimizi yararlandırmak asli görevimizdir." şeklinde konuştu.

Öte yandan Ercan Yıldırım, üreticilerin her yıl elle boşaltma yaptığı şeker pancarı için de önümüzdeki sezondan itibaren seyyar boşaltma makinesi alacaklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER