ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 14:32

"Acının büyüklüğünü saklayarak neyi ispat edeceğiz"

"Acının büyüklüğünü saklayarak neyi ispat edeceğiz"


Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıdan sonra sosyal medyada yeralan 'devlet ölü sayısını saklıyor' iddiasına Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan cevap geldi.

Erzincan Valiliği ziyareti esnasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Acının büyüklüğünü saklayarak biz neyi ispat edeceğiz. Bu olayın içinde kimin olduğu belli. İnsanlıktan nasibini almayan canilerin vahşetidir. Bunu küçültmek, olsa olsa onlara hizmet olur." dedi.

Bakan Yıldırım, Türkiye'nin, bir hukuk devleti olduğunu, gelişmiş demokrasisi olan bir ülke olduğunu ifade etti. Olayın ilk anından beri devletin, hükümetin bütün gücüyle acı çeken insanların yanında olduğunu ifade eden Bakan Yıldırım, "Bugün de oradalar. Ana muhalefet lideri de oraya gitti. O da ziyaret etti. Türkiye'de internet ve iletişim o kadar gelişti ki hiç bir şeyin saklanması, gözden kaçırılması mümkün değil. Bunlar; tamamen kötü niyetli, kasıtlı bir haber, bunlar bu amaçla çıkarılmıştır. Hiç kimsenin bu konuda tereddüdü olmaması lazım. Acının büyüklüğünü saklayarak biz neyi ispat edeceğiz. Bu olayın içinde kimin olduğu belli. İnsanlıktan nasibini almayan canilerin vahşetidir. Bunu küçültmek olsa olsa onlara hizmet olur. Onun için bu tür haberlerde de özellikle de interneti çok geliştirdik. Altyapıyı çok geliştirdik. Biz istiyoruz ki bu mecra doğru kullanılsın. Doğru haberler verilsin. Toplumun kafasını karıştıran, onları galeyana getiren asılsız haberlere itibar edilmesin. Sosyal medyanın da sosyal sorumlulukları vardır. Herkesin bu tip olaylarda sorumlu olması icap eder.” diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER