ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 13:49

Acılı baba: Canım yanıyor

Acılı baba: Canım yanıyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Burak Can Karamanoğlu'nun öldürülmesi ve iki kişinin de yaralanmasıyla ilgili soruşturma başlattı.


Gezi Parkı odaklı olaylarda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için dün Beyoğlu'nda düzenlenen cenaze töreninin ardından yapılan gösterilerde, iki grup arasında çıkan kavga sonucu Burak Can Karamanoğlu'nun silahla başından vurularak öldürülmesi ve iki kişinin de yaralanması olayına ilişkin soruşturma başlatıldı.

Nöbetçi olduğu için soruşturmayı devralan ve inceleme başlatan İstanbul Cumhuriyet Savcılarından Faruk Söker'in, olaya ilişkin İstanbul Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hazırlanacak olan olay yeri inceleme raporu ile maktul Karamanoğlu'nun cenazesinin sevk edildiği Adlı Tıp Kurumu Başkanlığı'ndan da Adli Tıp raporu beklediği öğrenildi.

Kavga olayında Burak Can Karamanoğlu ile yanındaki kişilere, gösteri yapan bir grubun silahla ateş ettiği ve olaydan sonra kaçtığını değerlendiren Savcı Söker'in, olayın provokasyon olabileceği ihtimali üzerinde durduğu da kaydedildi. Savcı Söker'in, olay yerinde bulunan kamera görüntülerinin bir an önce savcılığa ulaştırılması talimatı verdiği belirtildi.

Bu arada, olayda yaralanan ve hastaneye sevk edilen iki kişiden birisinin durumunun ağır olduğu ve yaralı diğer kişinin de taburcu edildiği ifade edildi.

OTOPSI iŞLEMi TAMAMLANDI

Kasımpaşa Asker Hastanesi'nden sabah saatlerinde Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Karamanoğlu'nun cenazesinin otopsi işlemleri tamamlandı.

Burak Can Karamanoğlu'nun cenazesi, ailesine teslim edildi.

ADLI TIP KURUMU RAPORUNDAN

Aile yakınlarından Dursun Eker, Adli Tıp Kurumu Raporu'nda, Burak Can Karamanoğlu'nun 9 mm çapındaki silahtan çıkan bir merminin başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiği bilgisinin yer aldığını söyledi. 

Rapora göre, Karaman'ın başında ve yüzünde çeşitli yaralanmalar da bulunduğunu belirten Eker, raporda bu yaraların düşmeye bağlı olduğunun belirtildiğini ifade etti.

"BENİM İÇİM YANIYOR"

Acılı baba, " Akşam evde yemeğe geldim. Oğlum da işten geldi. Yemek yedik. Ben çıkıyorum dedim. Benden sonra annesine dışarı çıkıyorum demiş. Annesi de dışarıda olaylar var çıkma demiş. Benim evim ana caddeye yakın. Bizim olduğumuz muhitte olay olmaz. 200 metre yukarıda. Olayların kaynağının olduğu yerde vatandaşlar toplu halde yürüyerek geliyorlar. Işıklarda sönük. Saat 6'da ışıkları söndürdüler. Bunlar da üç arkadaş kol - kola giriyorlar. Caddenin kenarında bunları gözlüyorlar. Onlar, onların üzerine geliyor. Hepsi beş dakikada biten iş. Çocuğun eve gelip, dışarıya çıkıp hadisenin olması hepsi on dakika. 10 dakikanın içerisinde kör kurşun geliyor. İsabet ediyor. Kurşun eylemcilerden gelmiş" dedi.

"Herhangi bir kavga yaşanmış mı" sorusuna baba Karamanoğlu,
"Hayır bizimkilerde bir şey yok. Bizimkiler sadece onlara bakıyor, merak işte genç çocuklar. 22 yaşında genç çocuk. Merak edip bakıyorlar. Gidiyorlar üç arkadaşıyla beraber. Karanlık tabi. Zifiri karanlık. Mermi nereden geliyor. Olduğu yere yıkılıyor. Yanındaki arkadaşı dürtüyor. Ne oluyor diyor. Ses yok. Düşüyor olduğu yere. Yüzünü vuruyor. Dudağı yarılıyor. Kurşun buradan girmiş, buradan çıkmış. Bedava ölüm. Bir mağazada çalışıyordu. Üç ay oldu askerden geleli. Benim sağla, solla herhangi bir şeyle ilgim yok. Biz hep Türk milletiyiz. Türk'üz. Vatanımız tek. Bu olayları biz tasvip etmiyoruz. Nedir yani. Okmeydanı'nda kırmadıkları dükkan, yer kalmadı. Yaktılar, yıktılar her tarafı. Böyle şey yok. Polis yok. Bir tane polis önlerine çıkıp nereye gidiyorsun arkadaş diyen yoktu. Herkesin evladı var. Benim canım yanıyor. Yarın başkasının canı yanar. Yazık, günah bu millete. Bu gençlere yazık. Birlik beraberlik olacağız. " şeklinde cevap verdi. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER